Tilmeldte til turneringer 2019/20

Opdateret: 28-01-2020

Junior-VM-kval piger (Tilmelding lukket)
Team Lander-Halse, GCC/HCC

Junior-VM-kval drenge (Tilmelding lukket)
Team Nicklas Kyndi Lindenhoff ECK/OCC
Team Jonathan Vilandt, GCC/HCC

DM kørestolsbrugere 2019 (Tilmelding lukket)
Team Helle Schmidt,,TCC
Team Kenneth Ørbæk TCC 2

Mixed Doubles VM-kval (Tilmelding lukket)
Mona Jensen, Morten Berger, HCC
Caroline Jalo, Oliver Søe
Signe Iversen, Nicklas Lindenhoff, ECK
Christine og Martin Grønbech TCC
Kasper og Natalie Wiksten TCC

EM-kval damer (Tilmelding lukket)
Team Lander-Halse, HCC/GCC

EM-kval herrer (Tilmelding lukket)
Team Thune GCC/HCC/TCC
Team Mikkel Krause HCC
Team Jonathan Vilandt GCC/HCC

VM-kval herrer (Tilmelding lukket)
Team Thune GCC/HCC/TCC
Team Mikkel Krause HCC

VM-kval Damer (Tilmelding lukket)
Team Lander-Halse, HCC/GCCEM-kval

DM 2020 Junior Mixed Doubles 2020 (Tilmelding lukket)
Team Signe Schack
Team Gabriella Qvist
Team Jasmin Lander
Team Karolina Jensen
Team Mathilde Halse
Team Natalie Wiksten

DM Senior herrer 2020 (Tilmelding lukket)
Team Ole de Neergaard
Team Silkeborg/Tårnby
Team Ulrik Schmidt
Team Bernd Hausted
Team Bent Kristoffersen
Team Christian Thune

DM Senior damer 2020 (Tilmelding lukket)
Team Team Sølvsten (Da der kun er 1 hold tilmeldt, uddeles der ikke medaljer, og holdet er kvalificeret til VM)

DM damer 2020 (Tilmelding lukket)
Team Odense/Tårnby ladies
Team Lander – Halse
Team Madeleine Dupont

DM herrer 2020 (Tilmelding lukket)
Team Rasmus Stjerne
Team Mikkel Krause
Team Tobias Tune
Team Vilandt
Team Fy’mar
Team Schmidt

DM Junior piger 2020 (Tilmelding lukket)
Team Halse/Langer

DM Junior drenge 2020 (Tilmelding lukket)
Team Oliver Rasmussen
Team Jonathan Vilandt

DM Mix Doubles 2020  (Tilmelding lukket)   
Team  Mona Jensen
Team  Grønbech
Team  Lindenhoff
Team Wiksten
Team Holtermann
Team Signe  Schack
Team  Hans Peter Schack 

DM Mix 2020 (Tilmelding lukket)
Team Madeleine Dupont
Team Nørgaard
Team Lene Nyboe
Team Qvist
Team TCC/OCC