Bestyrelse og ansatte

Ansatte:

Mia Barrett (på barsel)
Udviklingskonsulent
Mail: mia@curling.dk – Tlf: 2834 6188

Malene K. Holm
Kommunikation
Mail: malene@curling.dk – Tlf: 2620 5887

Bestyrelse:

Henrik Christoffersen
Bestyrelsesformand, medlem af Eliteudvalget og international repræsentant
Mail: henrik@curling.dk – Tlf: 3120 0497

Tobias Thune
Næstformand
Mail: thune@curling.dk – Tlf: 2575 4575

Lone Marcussen
Bestyrelsesmedlem
Mail: lone@curling.dk

Rikke Jensen
Bestyrelsesmedlem, sekretær og international repræsentant
Mail: rikke@curling.dk

Asmus Jørgensen
Bestyrelsesmedlem
Mail: asmus@curling.dk

Kirsten Jensen
Regionsrepræsentant København, Frederiksberg og Amager
Ansvarlig for kørestolscurling
Mail: kirsten@curling.dk

Lisa Richardson
Regionsrepræsentant Sjælland
Bestyrelsesmedlem
Mail: lisa@curling.dk

Mikkel Juul Larsen
Regionsrepræsentant Syd, Sønderjylland og Fyn
Mail: mikkel.jl@gmail.com

Tobias Rasmussen
Kasserer
Mail: tobias@curling.dk

Forbundets “Code of conduct” der er retningslinjer for bestyrelsesarbejdet kan ses her.

 

Share